رییس مجلس جیبوتی با وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار کرد

رییس مجلس جیبوتی با وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار کرد
رییس مجلس جیبوتی با وزیر امور اقتصادی ودارایی دیدار کرد.

 


به  گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ادریس آرناعلی‌رییس - رییس مجلس جیبوتی – که به ایران سفر کرده است در دیدار با سید شمس‌الدین حسینی بر ضرروت توسعه‌ روابط بین دو کشور تاکید کرد.
وی با بیان این که حجم مبادلات تجاری جیبوتی با جهان 670 میلیون دلار است حجم مبادلات تجاری با ایران را بسیار ناچیز خواند.
وی همچنین از وزیر اقتصاد خواستار شد تا وام 10 میلیون یورویی که قرار بود در سال 2003 از سوی بانک توسعه صادرات به این کشور برای تکمیل ساختمان مجلس این کشور داده شود تسریع شود.
به گفته او مجلس جیبوتی دارای 65 نماینده است که ساختمان جداگانه‌ای از خود ندارد و با کاخ ریاست جمهوری و چند وزارتخانه در آنجا مستقر هستند که اخیرا دچار آتش‌سوزی شده است.
رییس مجلس جیبوتی همچنین اعطای دو میلیون دلار برای کامپیوتر و تجهیزات رایانه‌ای برای این کشور را هم خواستار شد.
در این دیدار همچنین شمس‌الدین حسینی با بیان این که پیگیری‌های لازم برای پرداخت وام‌های مصوب انجام خواهد شد بر توسعه روابط بین دو کشور تاکید کرد.
وی همچنین با معرفی رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری خارجی به مسوولان کشور جیبوتی خواهان گسترش سرمایه‌گذاری‌های دو جانبه بین دو کشور شد.
وزیر اقتصاد همچنین از تسریع در امضای موافقت‌نامه دو جانبه در زمینه‌های اجتناب از مالیات مضاعف، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و موافقت‌نامه سند گمرکی بین دو کشور شد. چون هنوز این تفاهم‌نامه‌ها به امضای طرف جیبوتیایی نرسیده است.
در این نشست بهروز علیشیری ـ رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی وفنی ایران ـ‌ و همچنین رضوی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خارجی حضور داشتند.


۲۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP