راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی

راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی
تهران- رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی از احیای این مرکز خبر داد و گفت: برهمین اساس در این مرکز 11 دستگاه مرتبط استقرار یافته اند تا روند جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور تسریع شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،'ابوالفضل کوده ئی' روز شنبه در جمع خبرنگاران ، افزود: این مرکز با هدف تسریع فعالیت های مربوط به صدور مجوز به سرمایه گذاران خارجی و ارائه مشاوره به آنها فعال خواهد شد.
به گفته وی برای تسریع امور، نمایندگانی از وزارتخانه های امور خارجه، بازرگانی، کار و امور اجتماعی و همچنین بانک مرکزی، گمرک ، سازمان امور مالیاتی کشور، اداره کل ثبت شرکت ها، سازمان مالکیت صنعتی، سازمان محیط زیست، سازمان سرمایه گذاری خارجی و نیروی انتظامی در این مرکزمستقر شده اند.
وی محل استقرار نمایندگان دستگاه ها را سازمان سرمایه گذاری خارجی عنوان کرد و گفت: افراد مستقر در این مرکز با معرفی نامه از سوی بالاترین مقام ذیربط تعیین می شوند.
وی با بیان اینکه این افراد نمایندگان تام الاختیار دستگاه های مذکور هستند، افزود: جزئیات فعالیت این مرکز یا نهاد در قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاران خارجی و آیین نامه اجرایی قانون تشریح شده است.
رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی بابیان اینکه این مرکز در سال های 1382 و 1383 به صورت فیزیکی تشکیل و نمایندگان برخی از دستگاه ها برای مدت زمانی در آن حضور داشتند، گفت: هر چند در گذشته مساله تام الاختیار بودن نمایندگان دستگاه های مستقر در این مرکز مشکلاتی را ایجاد کرده بود، اما این مساله اکنون حل شده است.
رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی با بیان اینکه این مرکز با برنامه ریزی مضاعف در ماه های آینده فعالیت جدی تری خواهد داشت ، افزود: به عبارتی این مرکز مجددا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
به گفته کوده ئی در گذشته تنها معاونان دستگاه ها در مرکز خدمات و مشاوره به سرمایه گذاران خارجی حضور داشتند، اما هم اکنون زنجیره ای ایجاد شده است که سرمایه گذار خارجی به محض ورود از مشاوره و خدمات مرکز از جمله ارائه مجوزهای لازم بهره مند می شود.
وی اظهارداشت: ارزیابی طرح های سرمایه گذاران خارجی در این مرکز انجام خواهد شد و حضور نمایندگان دستگاه ها در مرکز خدمات مشاوره به سرمایه گذاران خارجی روند کار را تسریع خواهد کرد.
کوده ئی در پایان تصریح کرد: در این حالت فرد به جای مراجعه به دستگاه های مختلف برای دریافت مجوزها می تواند تنها با مراجعه به این مرکز که نمایندگان تمام دستگاه ها در آن حضور دارند، به نتیجه مطلوب برسد.

 

۳۰ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP