آناتولی گزارش داد: شرکت زیان‌ده ترکیه‌ای با سرمایه‌گذاری در ایران سودده شد

آناتولی گزارش داد: شرکت زیان‌ده ترکیه‌ای با سرمایه‌گذاری در ایران سودده شد
شرکت گوبرتاش ترکیه با ابراز رضایت از سرمایه‌گذاری خود در ایران اعلام کرد با خرید شرکت پتروشیمی رازی زیان 72 میلیون لیره‌ای خود را به سود 122 میلیون لیره‌ای تبدیل کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس یک شرکت ترکیه ای که اقدام به خریداری سهام شرکت پتروشیمی رازی ایران نموده اکنون با پیشرفتهای مالی چشمگیری روبرو شده است .
بر اساس  گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه شرکت گوبرتاش ترکیه تولید کننده کود شیمیایی در 58 سال گذشته در سال 2008 تصمیم گرفت 95 درصد سهام شرکت پتروشیمی رازی را خریداری کند . این تصمیم موجب تغییرات اساسی در عملکرد مالی این شرکت شد و این شرکت از زیان 72 میلیون لیره ای در 9 ماه نخست سال گذشته با سود 122 میلیون لیره ای در مدت مشابه امسال روبرو شده است .
مهمت کوچا مدیر عامل این شرکت در مصاحبه با روزنامه صباح تاکید کرد ایران عامل اصلی موفقیت این شرکت بوده است . در 9 ماه نخست امسال با سود خالص 122 میلیون لیره ای روبرو شده ایم که 104 میلیون لیره آن از ایران حاصل شده است .
وی تصریح کرد به لطف سرمایه گذاری در ایران شرکت ما به سریع ترین رشد مالی و سود اقتصادی در بین شرکتهای ترکیه ای دست یافته است .
بر اساس این گزارش ،آنکارا تا کنون بارها بر گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی با ایران تاکید کرده است . عبدالله گل رییس جمهور ترکیه نیز ماه گذشته از تجار و بازرگانان این کشور خواست تا مبادلات تجاری خود با ایران را گسترش دهند .
وی گفت گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است . رجب طیب اردغان نخست وزیر ترکیه نیز اعلام کرد ترکیه قصد دارد حجم مبادلات تجاری خود با ایران را تا 5 سال آینده سه برابر افزایش دهد .
مبادلات تجاری ایران و ترکیه هم اکنون به 10 میلیارد دلار در سال می رسد و ترکیه قصد دارد این رقم را تا سال 2015 به 30 میلیارد دلار افزایش دهد .

 

۳۰ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP