دیدار رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن جمهوری اسلوونی و هیات همراه با رئیس کل سازمان سرمایه گذاری

دیدار رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن جمهوری اسلوونی و هیات همراه با رئیس کل سازمان سرمایه گذاری
به گزارش دفتر روابط اقتصاد خارجی سازمان سرمایه گذاری در  دیدار رئیس اتاق بازرگانی اسلوونی با دکتر علیشیری که در روز دوشنبه30/2/1387 در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار گردید دکتر علیشیری معاون وزیر و رئیس کل  سازمان سرمایه گذاری  وظیفه دولتها را بستر سازی جهت فعالیت بخش خصوصی برشمرده و افزودند بـــرای آنکه سرمایه گذاران دو کشور به آسانی بتوانند فعالیت نمایند باید پروسه قانونی و حقوقی لازم را فراهم نموده و موافقتنامه های پایه ایی از جمله موافقتنامه " تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری " ، " اجتناب از اخذ مالیات مضاعف " و " همکاریهای گمرکی "  بین دو کشور امضاء گردد که در این راستا جمهوری اسلامی ایران با برخی از کشورهای اروپایی به طور دو جانبه موافقتنامه " تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری " را  امضاء نموده است .
در ادامه دیدار دکتر پاوچک نیز  به ملاقات ها و دیدارهای هیات اسلوونیایی با مقامات ایرانی اشاره نموده و ملاقات با رئیس و مقامات اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران و معاون اقتصادی وزارت امور خارجه را حائز اهمیت دانست. وی همچنین اظهار داشت در خلال این ملاقاتها یادداشت تفاهم همکاری فیمابین اتاق های دو کشور به امضاءطرفین رسید .
  رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن جمهوری اسلوونی ، اقتصاد آن کشور را باز و آزاد ارزیابی نموده و افزود 80% اقتصاد اسلوونی متعلق به بخش خصوصی بوده و در هیچ حوزه ایی منع فعالیت برای سرمایه گذاران  وجود ندارد .
دکتر علیشیری نیز با اشاره به ظرفیتها و پتانسیل های موجود بین دو کشور، حجم مبادلات تجاری میان ایران و اسلوونی را در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی در سطح پایینی ارزیابی نموده و  بر نقش کلیدی سازمان سرمایه گذاری در گسترش روابط دو کشور در حوزه اقتصادی تاکید کرد و از طرف اسلوونی جهت شرکت در کنفرانس فرصتهای سرمایه گذاری در ایران که در سپتامبر سال جاری در تهران برگزار خواهد شد دعوت بعمل آورد و همچنین آمادگی سازمان سرمایه گذاری جهت تدوین یادداشت تفاهم برنامه زمانبندی شده امور در دستور کار با طرف اسلوونیایی را اعلام نمود .
۶ خرداد ۱۳۸۷ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP