وزیر اقتصاد در همایش فرصتهای سرمایه گذاری کیش خبر داد: آغاز به کار بورس نفت کیش در آینده‌ای نزدیک

وزیر اقتصاد در همایش فرصتهای سرمایه گذاری کیش خبر داد: آغاز به کار بورس نفت کیش در آینده‌ای نزدیک
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، سید شمس الدین حسینی در همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران که در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد، تصریح کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در جای جای کیش، این جزیره را با 10 سال قبل بسیار متفاوت کرده است.وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز به کار بورس نفت در جزیره کیش طی آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این بورس ابتدا با معامله نفت کوره و سپس دیگر فراورده های نفتی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه ورود گردشگران و مسافران به جزیره کیش افزایش یافته است، گفت: این رشد نشان دهنده فعالیت هر چه بیشتر تجار و بازرگانان بخش خصوصی در این جزیره است.

وزیر امور اقتصادی ودارایی  گفت:درآمد ملی ایرانیان بر اساس شاخص برابری قدرت خرید به 876 میلیارد دلار برای سال 2009 رسیده و شاخص توسعه انسانی بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در سال جاری میلادی رتبه ششم رشد در جهان را کسب کرده است.
حسینی خاطرنشان کرد: رکود اقتصادی در برخی کشورهای حوزه خلیج فارس به چشم می خورد اما فعالیت ماشین آلات ساختمانی و بالابرها در ساخت پروژه ها و طرح های عمرانی کیش نشان از پویایی و فعال بودن این جزیره مرجانی دارد.


وی با اشاره به اینکه طرح ها و پروژه های بی شماری در جزیره کیش در حال ساخت است، گفت: دولت از سرمایه گذاری در این جزیره زیبا حمایت می کند.
وزیر اقتصاد همچنین در ادامه از آغاز به کار بورس نفت در جزیره کیش طی آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بورس نفت کیش در ابتدا با معامله نفت کوره و سپس دیگر فراورده های نفتی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی در این همایش بین المللی که تعدادی از سرمایه گذاران خارجی نیز حضور داشتند، گفت: درآمد ملی ایرانیان بر اساس شاخص برابری قدرت خرید به 876 میلیارد دلار برای سال 2009 رسیده و شاخص توسعه انسانی بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در سال جاری میلادی رتبه ششم رشد در جهان را کسب کرده است.


همچنین در بخش دیگری از این همایش، رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران از امضای موافقت نامه به 60 کشور جهان برای تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی خبر داد و گفت: یکی از اقدامات مهم در کشور تأسیس مراکز خدمات سرمایه گذاری در استان ها است.
بهروز علیشیری با اشاره به ویژگی‌های فرصت سرمایه گذاری در ایران بیان کرد: اقتصاد ایران ظرفیت کم نظیری برای ایجاد ائتلاف سرمایه بین سرمایه گذار داخلی و خارجی دارد.

۴ دی ۱۳۸۹ ۱۶:۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP