معاون مدیر کل اداره نظارت بر وامها تاکید کرد : نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان از موفق ترین پروژ های وامی است

معاون مدیر کل اداره  نظارت بر وامها تاکید کرد : نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان  از موفق ترین پروژ های وامی است
کورش طاهرفر معاون معاون مدیر کل اداره نظارت نظارت بر وامها و تسهیلات خارجی در حاشیه بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان گقت: در راستای اجرای سیاستهای صنعت برق کشور و به منظور استفاده بهینه از منابع ، بخصوص سوخت مصرفی نیروگاه ها و افزایش راندمان تولید، طرح احداث 22 واحد بخش بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی که بخش گاز آنها قبلا اجرا شده است ، در برنامه توسعه تولید برق کشور قرار گرفت .

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،طاهرفر در ادامه افزود:  قرارداد آن بصورت کلید در دست با شرکت مپنا منعقد شد که نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان یکی از نیروگاه های طرح فوق الذکر می باشد.


به گزارش خبرنگار ما ،وی تصریح کرد : پیشرفت کلی این  پروژه 40 درصد است و  پیشرفت مربوط به تسهیلات اخذ شده از بانک توسعه اسلامی بیش از 60 درصد می باشد .
طاهرفر در عین حال خاطر نشان کرد: پروژه سیکل ترکیبی آبادن از جمله پروژه های موفق وامی   می باشد که نمایندگان و کارشناسان بانک توسعه اسلامی نیز بر این امر تاکید دارند .


وی در پایان اظهار امیدواری کرد با توجه به برنامه ریزی های بعمل آمده  زودتر از موعد مقرر یعنی در پایان سال 2011  به اتمام برسد. 
بر اساس این گزارش پیش بینی می شود با اجرایی شدن این طرح افزایش ظرفیت تولیدی برق و ایجاد زمینه های اشتغال در منطقه و استفاده از حد اکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقاء دانش فنی در ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی  را به همراه خواهد داشت.

 


لازم به ذکر است لازم به ذکر است اداره کل نظارت بر وامها و تشهیلات خارجی از جمله ادارات کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  می باشد که وظیفه نظارت و بررسی و مطالعه مقاوله نامه ها و موافقتنامه های وام یا اعتبار خارجی که برای طرحهای عمرانی (انتفاعی یا غیرانتفاعی) تحصیل می شود را به منظور اطمینان از بهترین شیوه های اجرایی بر عهده دارد. همچنین  مدیریت بازپرداخت تسهیلات موصوف نیز از دیگر فعالیتهای اداره کل مذکور می باشد.
۵ دی ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP