وزیر اقتصاد با رییس مجلس سومالی دیدار کرد

وزیر اقتصاد با رییس مجلس سومالی دیدار کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سید شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی با "شریف حسن شیخ آدم "رئیس مجلس کشور سومالی و هیات همراه دیدار و ملاقات کرد.

در این ملاقات حسینی ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس سومالی و هیات همراه آمادگی کشورمان را برای نقش آفرینی در فرایند توسعه اقتصادی کشور سومالی اعلام نمود و گفت  ایران آمادگی دارد یک هیات اقتصادی برای بررسی زمینه‌های همکاری‌های اقتصادی و تجاری به آن اعزام نماید.


وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه این جلسه، امضای اسناد پایه اقتصادی شامل موافقتنامه‌های تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری، موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و همکاری‌های گمرکی را به عنوان بسترهای حقوقی لازم برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دانست.


"شریف حسن شیخ آدم "رئیس مجلس سومالی نیز ضمن قدردانی از میزبانی کشورمان و تشریح فضای اقتصادی و سیاسی کشورش، درخواست نمود جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی از کشورش و رفع فقر و گرسنگی از سومالی مساعدت نماید.


حسینی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در کنار کشور مسلمان سومالی خواهد بود و مساعدت های لازم را برای عمران و توسعه آن به عمل خواهد آورد.
لازم به ذکر است سومالی یک کشور ساحلی است که در شرق افریقا واقع شده است .مرزهای این کشور در غرب به اتیوپی،از شما و نیمه غربی به جیبوتی ،از جنوب غرب به کنیا ،از شمال به خلیج عدن و اقیانوس هند در شرق محدود می گردد.

۷ دی ۱۳۸۹ ۱۵:۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP