نشریه مید اعلام کرد: سال 2011 ،سال اقتصادی ایران خواهد بود

نشریه مید اعلام کرد: سال 2011 ،سال اقتصادی ایران خواهد بود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل ازنشریه اقتصادی مید، سال 2011 ظرفیتهای اقتصادی ایران در بخشهای مختلف به کشورهای جهان معرفی خواهد شد.

بر اساس این گزارش ،موسسه انتشاراتی The Business Yearبا مشارکت سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران برای اولین بار در جهان گزارش اقتصاد ایران  Iran Business Year 2011 را به زبان انگلیسی منتشر خواهد کرد.


همچنین بر اساس گزارش سایت خبری ameinfo: تمدن یکهزار ساله ایران و فرهنگ غنی این کشور ، ایران را برای چالشهای قرن بیست و یکم آماده کرده است و ایران به خوبی با اعتماد و تصمیم راسخ در جهت توسعه اقتصادی کشور ،گام بر می دارد  .


بر پایه این گزارش،کشور ایران با تغییر در قوانین  خود، قصد دارد ورود  سرمایه گذاران خارجی ،بانکهای خارجی  و بیمه  های خارجی  را به کشور تسهیل نماید.
این گزارش خاطر نشان می کند: انتظار می رود با اطلاع رسانی فرصتها،ظرفیتها،محیط اقتصادی کشور ،مزیت ها و مقررات جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه گذاران خارجی و ترسیم چشم اندزهای آتی، حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی و مبادلات اقتصادی کشور افزایش یابد و ایران نقش اصلی  خود را در اقتصاد بین الملل ایفا نماید. 


در گزارش اقتصاد ایران 2011 ،مصاحبه هایی با سیاستگذاران و مدیران بخشهای دولتی و خصوصی از جمله: رییس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی ،رییس بانک مرکزی ،رییس کل سازمان سرمایه گذاری و وکمکهای اقتصادی وفنی ایران ، روسای اتاق بازرگانی ،شرکت های خصوصی و سرمایه گذاران خارجی در حوزه های مختلف اقتصادی  انجام شده است .


لازم به ذکر است ،گزارش اقتصاد ایران 2011 به عنوان اولین و جامع ترین گزارش اقتصاد ایران می باشد که قرار است 87400 نسخه آن در 120 کشور جهان توزیع شود و حوزه های مختلف ایران از جمله دیپلماسی ،اقتصاد کلان ، انرژی،کشاورزی،توریسم و گردشگری ،بانکداری ،سرمایه گذاری خارجی،خصوصی سازی و غیره را به سیاستمداران و مقامات پولی و بانکی کشور ،شرکتهای سرمایه گذاری و بنگاههای اقتصادی  معرفی نماید. 


این گزارش در پایان خاطر نشان می کند: توزیع جغرافیایی این گزارش 31 درصد در اروپا،26 درصد در آمریکای شمالی،21 درصد در خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس،12 درصد در آسیا ،6 درصد در آفریقا و در برخی از کشورهای دیگر خواهد بود.

۷ دی ۱۳۸۹ ۲۰:۰۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP