علیشیری خبر داد: تصویب 110 میلیون دلار تسهیلات تجاری بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه های کشور

علیشیری خبر داد: تصویب 110 میلیون دلار  تسهیلات تجاری  بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه های کشور
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از تصویب 110 میلیون دلار تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع شرکتهای تولیدی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود:
شرکت اسلامی بین المللی تأمین مالی تجاری (ITFC) وابسته به مجموعه بانک توسعه اسلامی، وامی به ارزش 50 میلیون دلار را به نفع یک شرکت  ایرانی جهت تامین مالی واردات  مواد اولیه تصویب کرده است.


وی یادآور شد: همچنین شرکت اسلامی بین المللی تأمین مالی تجاری با درخواست  دو شرکت ایرانی برای تسهیلات 60 میلیون دلاری به منظور واردات مواد اولیه نیز موافقت کرده است.


علیشیری در  ادامه با اشاره به علاقمندی شرکت های داخلی برای استفاده از تسهیلات تجاری بانک توسعه اسلامی(ITFC)، خاطر نشان کرد : شرکتهای داخلی برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات بانک توسعه اسلامی می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سرمایه گذاری به نشانیwww.investiniran.ir مراجعه نمایند.


لازم به ذکر است شرکت اسلامی بین المللی تامین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی  با هدف تسهیل تجارت خارجی و بین المللی فی مابین کشورهای اسلامی از طریق تامین مالی تجاری و مشارکت در فعالیتهای مربوط به گسترش و ارتقاء تجارت تشکیل شده است  و در زمان حاضر ایران دومین سهامدار عمده بانک توسعه اسلامی است.


بر پایه این گزارش ،بانک توسعه اسلامی تاکنون بیش از 570/4 میلیارد دلار اعتبارات کوتاه و بلند مدت جهت اجرای پروژه‌های عمرانی و تولیدی و همچنین واردات مواد اولیه و قطعات یدکی مورد نیاز صنایع مختلف به نفع کشورمان به تصویب رسانده است.

۱۸ دی ۱۳۸۹ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP