جایزه 150 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی به زنان تاثیر گذار در ارتقای وضعیت اقتصادی کشورهای عضو

جایزه 150 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی به زنان تاثیر گذار  در ارتقای وضعیت اقتصادی کشورهای عضو
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،بانک توسعه اسلامی، موسسه‌ای مالی توسعه‌ای و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که ماموریت خود را بر توسعه اقتصادی- اجتماعی ملل اسلامی استوار داشته و می‌کوشد مشارکت زنان را در این مسیر همراه سازد.

 

به گزارش خبرنگار ما ، به منظور شناسایی و ارج نهادن به مشارکت فردی زنان و سازمانهای حامی فعالیت زنان در عرصه اقتصادی- اجتماعی، سالانه دو جایزه نقدی، به ترتیب به ارزش 50 هزار دلار به یک یا گروهی از زنان و دیگری به ارزش 100 هزار دلار به یک سازمان اعطاء  می‌نماید که  عنوان جایزه سال 2011 "زنان در علم " تعیین شده است. 


بر اساس این گزارش ،معیار کلی انتخاب جهت اعطای جایزه، مواردی  همچون پایداری پروژه یا فعالیت، قابلیت اشاعه و مبتکرانه بودن فعالیت و میزان تاثیرگذاری آن بر وضعیت اقتصادی- اجتماعی زنان می‌باشد. معیار اختصاصی جهت انتخاب سازمان نیز آن است که سازمان با مساعدتهای مالی، اجتماعی و فنی نقشی موثر در تسهیل و اشاعه ابتکارات علمی و کارآفرینی زنان ایفا و مساعدتهای سایر سازمانها را نیز بدین منظور جلب نماید و چنین ابتکاراتی را برای بهبود کیفیت زندگی جامعه جهت دهد. معرفی فرد دارای ابتکارات علمی برجسته با ویژگیهای فوق الاشاره نیز بایستی از طریق یک سازمان صورت پذیرد.
 
       

        شایان ذکر است، جوایز مذکور در خلال سی و ششمین اجلاس سالانه هیات عامل بانک در کشور یمن به برندگان اهدا خواهد شد. واجدین شرایط مراتب به همراه فرمهای تکمیل شده حداکثر تا تاریخ 20/11/89 به این سازمان ارسال گردد.


    همچنین در صورت نیاز به نسخه الکترونیکی کتابچه مذکور متقاضیان می‌توانند از طریق سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی
www.isdb.org به اطلاعات مذکور دسترسی پیدا کنند.
                                     
                                                                                         


۱۸ دی ۱۳۸۹ ۱۵:۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP