علیشیری در همایش فرصتهای سرمایه گذاری شیلات خبر داد: آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در پروژه های کشاورزی و شیلات

علیشیری در همایش فرصتهای سرمایه گذاری شیلات خبر داد: آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در پروژه های کشاورزی و  شیلات
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در نخستین همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در شیلات که در مرکز همایشهای بین المللی صدا وسیما برگزار شد، از آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در پروژه های شیلات خبر داد و گفت: در حوزه کار آفرینی بخش خصوصی باید پرچم دار باشد و از مدلهای مشارکتی با سرمایه گذاران خارجی برای توزیع سود و ریسک استفاده نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد : جلب سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و شیلات دارای ویژگی تعیین کننده است. نخست بهبود وضعیت معیشتی و ارتقاء سطح زندگی مردم و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تر کشور است و دوم لزوم نیل به ارتقای استانداردهای غذایی کشور و دسترسی همگانی به غذای سالم و با کیفت و نیل به امنیت غذایی است.


معاون وزیر اقتصاد یادآور شد: موضوع امنیت غذایی از موضوعات مهم و بین المللی  است که از جمله اهداف توسعه هزاره  است ولی نوسانات قیمت در سطح بین المللی  در سالهای اخیر برای کشورهای در حال توسعه مشکلاتی را ایجاد کرده است و آنها را در رسیدن به اهدف هزاره بازداشته است.


به گفته علیشیری ،علی رغم منابع خدادادی فراوان و  ظرفیتهای مناسب بندری و دریایی که در ایران وجود دارد ، هنوز شکاف بین ظرفیتهای موجود و تولید در کشور وجود دارد .


وی به صاحبان طرح های کشاورزی و آبزی پروری توصیه کرد پروژه های خود را با همکاری مشاوران  حقوقی و مالی داخلی و بین المللی که در آن ابعاد همه جانبه پروژه پیش بینی شده است ، طراحی نمایند و آنها را برای بازاریابی بین المللی و برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی در اختیار سازمان سرمایه‌گذاری قرار دهند.


معاون وزیر اقتصاد در پایان خاطر نشان کرد:صاحبان پروژه های سرمایه گذاری برای معرفی پروژه های خود ضمن مراجعه به سایت فرصتهای سرمایه گذاری ایران به نشانی


به گزارش خبرنگار ما ،وجود بازار مصرف داخلی،امکان صدور تولیدات و ارزآوری ،امکان حمایتهای مالی و فنی از سرمایه گذاران ،امکان بهره گیری از نیروی انسانی بومی و بازگشت  سریع سرمایه از مزایای سرمایه گذاری در بخش شیلات کشورمان محسوب می شود.

www.iio.ir  جزییات پروژه های خود را برای سرمایه گذاران خارجی ارایه نمایند.
۲۵ دی ۱۳۸۹ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP