معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: شرکتهای داخلی با ورود سرمایه های خارجی ، بهره وری خود را ارتقا می دهند

معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: شرکتهای داخلی با ورود سرمایه های خارجی ، بهره وری خود را ارتقا می دهند
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه دستاوردهای بومی سازی خودکفایی صنعت و معدن گفت: ورود سرمایه گذاران خارجی به حوزه تولیدی کشور ،موجب افزایش بهره وری ورشد اقتصادی را به ارمغان خواهد آورد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، علیشیری در ادامه ،افزود: ورود منابع و تکنولوژیهای جدید از برخی از کشورهای سرمایه فرست می تواند خلق ثروت و  توسعه اقتصادی کشور را موجب شود.


 معاون وزیر اقتصاد درادامه این بازدید و گفتگو با مدیران شرکتهای خصوصی در جریان پیشرفت فعالیت های صورت گرفته و مشکلات موجود در راه توسعه فعالیت های شرکت های مذکور از جمله تامین مالی پروژه ها و نحوه مشارکت سرمایه گذاران خارجی قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار ما ،برخی  از شرکت های حاضر در این نمایشگاه ،آمادگی خودرا برای مشارکت با سرمایه گذاران  خارجی و شرکت در همایش های داخلی و خارجی جهت معرفی فرصت های سرمایه گذاری خود به سازمان سرمایه گذاری اعلام نمودند .


بر اساس این گزارش ،علیشیری ضمن بازدید از دستاوردهای عظیم صنعتگران کشورمان از تعدادی از غرفه های  شرکت های مشارکت کننده در نمایشگاه از جمله شرکت های کاوش کاران ، سوت ماشین ، آتیلا ارتوپد ، رادمان صنعت نصر ، مپسا ، متن نیروی اصفهان ،طراحی و ماشین سازی ایران ، مهندسی پاک باد ، متالورژی ایران ،قطعات مهندسی فارس ، تحقیقات وفرآوری محصولات معدنی بازدید و با مدیران شرکتها گفتگو کرد.


در ادامه این بازدید ،بخش عمده ایی از شرکتها که دارای ابتکارات و اختراعاتی درعرصه صنعتی کشور بودند، برای تجاری سازی کالاهای خود ابراز نگرانی نمودند.
علیشیری تأکید کرد: تأسیس صندوق قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوریها و اختراعات که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم‌افزارهای مربوط تشکیل شده است ،در آینده می تواند به کمک مبتکران و مخترعان کشور بیاید تا بتوانند فرایند کار خود را در زنجیره تولید قرار دهند و تجاری سازی کنند.


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،در عین حال خاطرنشان کرد :پارک های فن آوری و موسسات وابسته به وزارت صنایع باید بتوانند با استفاده از منابع در اختیار خود و همچنین یافتن شرکای بالقوه داخلی و خارجی مدل سازی مالی مناسبی برای تجاری سازی کالاهای جدیدی که قرار است به بازار عرضه شود، فراهم کنند.


لازم به ذکر است ارایه دستاوردهای بومی سازی و خودکفایی بخش صنعت و معدن کشور در خصوص  طراحی و ساخت ماشین آلات، تجهیزات و قطعات  اهداف مهم برگزاری نمایشگاه مذکور معرفی گردیده است .

۲۵ دی ۱۳۸۹ ۱۷:۳۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP